Ozonowanie Kielce

Ozonowanie Kielce

Ozonowanie pomieszczeń i mieszkań

Jeśli mają Państwo pytania - zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |


Ozonowanie Kielce

Ozonowanie Kielce

Ozonowanie jest bardzo skuteczną i ekologiczną metodą dezynfekcji. Ma około 50 razy skuteczniejsze działanie odkażające niż chlor a efekty jego działania są 3000 razy szybsze. Po zakończeniu ozonowania pomieszczenia są całkowicie sterylne, wszelkie szkodliwe dla zdrowia grzyby, pleśnie czy alergeny zostają utlenione i usunięte.

Nie ma również śladu po nieprzyjemnych zapachach (zwierząt, dymu, stęchlizny czy innych). Prawidłowe przeprowadzenie ozonowania jest całkowicie bezpieczne. W zestawieniu z innymi metodami dezynfekcji i dezodoryzacji ozonowanie przedstawia się bardzo korzystnie.

Ozonowanie jest zdecydowanie bezpieczniejsze, skuteczniejsze i bardziej ekologiczne. Co więcej, ceny ozonowania kształtują się korzystnie w porównaniu do innych metod. Dlatego ta nowoczesna metoda skutecznie wypiera te starsze, opierające się na szkodliwej chemii i maskowaniu odorów.

Ozonowanie mieszkania Kielce

Ozonowanie jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na dezynfekcję mieszkania. Ozon wytwarzany jest za pomocą specjalnych urządzeń: generatorów ozonu. Nie jest do tego potrzebna żadna chemia, ozon powstaje w wyniku naturalnej reakcji tlenowej.

Dzięki intensywnemu utlenieniu zniszczeniu ulegają bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, zapachy oraz wszelkie alergeny, które mieliśmy w mieszkaniu. Ozon cechuje się dużą niestabilnością, szybko rozpada się do swojej pierwotnej postaci, czyli tlenu. Dlatego wystarczy odczekać około godziny, a następnie przewietrzyć mieszkanie i można bezpiecznie wrócić do ozonowanych pomieszczeń.

Odgrzybianie mieszkania Kielce

Wielokrotnie poruszany był już temat bardzo negatywnego wpływu grzybów i pleśni na zdrowie. Badania naukowe potwierdzają, że mykotoksyny (toksyny wytwarzane przez niektóre grzyby) są bardzo szkodliwe dla człowieka. Mogą powodować alergie, astmę oraz są rakotwórcze. Najbardziej narażony jest układ oddechowy.

Jeśli więc w Państwa mieszkaniu pojawił się grzyb, należy podjąć odpowiednie kroki, aby się go pozbyć. Do rozwoju grzyba konieczna jest wilgoć, bardzo ważnym krokiem jest więc znalezienie jej przyczyny, zlikwidowanie jej i osuszenie mieszkania. Bardzo często źródłem wilgoci jest wadliwa wentylacja.

Działania, jakie należy podjąć w celu odgrzybiania mieszkania, różnią się w zależności od natężenia grzyba i innych czynników. W najgorszym razie konieczny jest remont. Na przykład, jeśli okaże się, że zagrzybiona jest ściana pod boazerią, tynkiem, lub podłoga pod panelami. W innych sytuacjach wystarczy odgrzybianie na mniejszą skalę.

Przy odgrzybianiu na mniejszą czy też większą skalę, jednym z koniecznych etapów jest ozonowanie. Pozwala ono na skuteczną eliminację grzyba oraz jego zarodników. Daje to gwarancję skutecznego rozwiązania tego problemu.

Należy podkreślić jednak, że jeśli nie zlikwidujemy wilgoci, grzyb po jakimś czasie pojawi się ponownie. Dlatego ozonowanie zaleca się po osuszeniu zawilgoconego budynku.

Usuwanie zapachów w domu

Ozonowanie pozwala skutecznie pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Istotne jest, że nie jest metodą opierającą się na ich maskowaniu, ale całkowitej eliminacji. Dotyczy to zarówno przykrych zapachów organicznych, jak i chemicznych po malowaniu lub lakierowaniu.

Ozonowanie pozwala również pozbyć się zapachu stęchlizny w piwnicach i starych budynkach. Dobieramy ozonator o wydajności adekwatnej do wymiarów pomieszczeń i natężenia zapachu. Pozwala to na szybkie i bezpieczne przeprowadzenie procesu ozonowania.

Jeśli są Państwo zainteresowani usługą ozonowania, zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083, ☎ 506 554 187, e-mail: biuro@suchomax.pl lub zadanie pytania poprzez formularz. Opowiemy na wszystkie pytania.

Jeśli mają Państwo pytania - zapraszamy do kontaktu: ☎ 508 666 083 / ☎ 506 554 187
e-mail: biuro@suchomax.pl lub | Formularz Kontaktowy |